Мајката на Гвардиола почина од коронавирус


Мајката на менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола почина од коронавирус потврди неговиот клуб, Манчестер сити.

Долорес Сала имала 82. години, а според медиумите таа била позитивна на коронаворус со кој поради нејзината возраст и намалениот имунитет, не успеала да се избори против опасниот вирус.

„Семејстовото Манчестер сити со голема тага објавува за смртта на мајката на Пеп Гвардиола, Долорс Сала Карио во Манреса, Барселона, откако се заразила со коронавирус. Таа имаше 82 години“, стои во соопштението на Сити.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1