Мајка на 3 деца мистериозно починала – нејзината 9 годишна ќерка ја нашла мртва во креветот


Мајка на три деца ненадејно почина во Стокбриџ вилиџ во Англија, на 1. јануари од засега непознати причини.

Безживотното тело на Тами Луиз Џонс (34) го пронашла нејзината најмлада ќерка Елиза во 10.30 часот утрото.

Деветгодишното девојче ја пронашла својата мајка во нејзиниот кревет. Причината за смртта е непозната, а не постои ниту една сомнителна околност.Screenshot_281

Кимберли Шонс (33) ја опиша својата сестра како “живот и душа на се“, и изјави дека Тами најмногу се грижела за своите деца.

 

-Секој кој ја сретнал Тами веднаш ја му се допаѓаше, таа ќе направеше се за оние на кои им е потребна помош, а своите деца ги сакапе најмногу од се, рече Кимберли.

За ќерките Елиза (9) и Киари (12) и синот Дилан (13), ќе се грижи Кимберли: Ќе бидат потполно изгубени без неа. Елиза е како сенка, секогаш спиеше со својата мајка во креветот, секоја ноќ освен оваа„.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1