Mајка нападнала воспитувачка во градинка во Скопје


policija40-годишната скопјанка Б.Г. вработена во скопската градинка “Кочо Рацин”, пријавила дека била физички нападната од мајка на едно од дечињата за кои се грижела.

Според скопјанката, мајката на едно од децата Н.П., ја нападнала во ходникот на градинката, бидејќи вработената побарала да и се донесе потврда за здравствената состојба на детето.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1