Мајката бара помош – исчезна 13-годишно девојче од Скопје


Исчезна малолетно девојче, а нејзината мајка трага по неа.

Во полициската станица Драчево, 38-годишната Н.А. од Скопје пријавила дека на 14.04.2018 година околу 20:30 часот нејзината 13-годишна ќерка се оддалечила во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1