Баба од Гевелија им одредувала диоптер на пациенти – Ќе одговара за надрилекарство


СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“.

Во периодот од мај 2016 година до поднесување на пријавата, пријавената, без да поседува соодветно образование, положен стручен испит и лиценца за работа за вршење на лекарска дејност, вршела очни прегледи и одредувала диоптрија на пациенти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1