Мајката на почината старлета се обидела да се самоубие


48-годишната мајка на босанската старлета Слаѓана Гудураш која минатиот месец беше пронајдена мртва во смачканиот автомобил голф покрај патот кај Сремска Рача- Кузмин, се обидела да изврши самоубиство со скок од вториот кат од станбената зграда во Србац, јавуваат регионалните медиуми.strletamajka

Полицијата изјавила дека станува збор за Јелка Паниќ, мајката на познатата старлета и пејчака која неодамна загизна во србија под неразјаснети околности.

Паниќ била превезена во Домот за здравје Србац каде што и самата работела , а потоа била превезена во Клиничкиот центар во Бања Лука.

Српската полиција во средината на декември го пронајде безживотното тело на Слаѓана, која десетина дена претходно беше пријавена за исчезната.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1