Мајката на познатиот пејач умрела на неговите раце на погребот на дедо му


Животната приказна на фронтменот на групата U2, Боно е вистинска трагедија.

Пејачот останал сирак кога имал 14 години, а за смртта на својата мајка вели дека оставила „голема дупка во негово срце“.

Мајка му починала на погребот на неговиот дедо.

На Ирис и се слошило и умрела на рацете на својот син. Како причина за смртта се наведува анеуризма.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1