Мајката на претепаното бебе утре ќе ја сослушува јавен обвинител, одреден и е притвор


Мајката која со нејзиното бебе беше примена на КАРИЛ со повреди неофицијално дознаваме, утре ќе биде сослушана од јавен обвинител.

Во меѓувреме, одреден и е притвор. Таа беше сместена во шелтер центар и во постојана придружба на социјален работник.

Била евидентирана кај социјалните служби како корисник на парична помош, но досега не била евидентирана ниту како жртва ниту како сторител на насилство, ниту пак пријавила насилство врз нејзиното бебе.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1