Мајката скршена од болка: Го гледав син како болно умира во локви крв


Мајката на момчето кое беше убиено од неговиот брат во Нови Пазар е скршена од болка. Завиена во црно, со плачлив глас, таа ја раскажува страшната глетка за Курир.рс.milija-andric-aleksandar-andric-branka-andric-brat-braca-ubio-brata-bajone-1442359582-11692
– Не ме давај мајко, мора вака. Го видов Ацо кого дојде од прозорецот. Носеше четничка униформа. Носеше четничка униформа. Милија беше насмеан кога го виде, не ни помисли дека и гледа на смртта право во очи. Одеднаш слушнав врисок. Милија лежеше во локви крв и се мачеше, а брат му крвнички удри по него, вели мајката Бранка Андриќ.
Таа со сопругот и постариот син веднаш го однела Милије во болница. Делувало како срцето да му чука. За жал, лекарите не успеале да го спасат.
Александар и претходно правел проблеми. Шетал во униформа се заканувал, а лани го претепал и татка си.
Овој хорор ја потресе не само Србија, туку и регионот.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1