Македонец тешко повреден во сообраќајка во Србија


Македонски возач на камион е тешко повреден утрово во сообраќајка која се случила на автопатот Врање-Владичин Хан во близина на селото Мазариж, во соседна Србија.kamion-soob2

Грчки камионџии кои за фирмата „Терна“ превезувале градежен материјал и биле сведоци на нереќата му пружиле прва помош на повредениот камионџија.

Според првичните информации, местото на кое се случила несреќата било остра кривина под подвозник, која е привремено решение додека трае изградбата и проширувањето на овој дел од Коридорот 10.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1