Македонец загина во Грција (Видео)


Тело на македонски државјанин, кој од пријател бил пријавен за исчезнат, е пронајдено во бездна во близина на Кукуш.

ekipi-izletano-500

Според причните информации од грчката полиција, двајцата македонски државјани патувале кон Кукуш. Од силното невреме невреме излетале од патот и со возилото паднале во голема бездна, а телото на загинатиот го извлекле полициски спасувачки служби помогнати од пожарникарски екипи.

ОБНОВЕНО – Загинатиот во бездна кај Кукуш е грчки државјанин – македонецот успеал да се спаси

Курир.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1