Загинатиот во бездна кај Кукуш е грчки државјанин – македонецот успеал да се спаси


Лицето кое загинало во сообраќајна несреќа кај Кукуш, е грчки државјанин, јави Канал 5. Првично беше објавено дека се работи за Македонец, бидејќи автомобилот со кој излетал од патот во бездна, е со македонски регистарски таблички.

ekipi-izletano-500

Сепак се работи за такси возило, кое го управувал таксист од Македонија.

Македонскиот државјанин кој го возел таксито, успеал да се извлече од возилото и да повика помош. Тој е во добра состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1