Исчезна 27 годишна девојка од Пробиштип


На 10.12.2014 година во 15,45 часот во СВР Штип, Н.З.(25) од Штип пријавила дека нејзината сестра Е.М.(27) од Штип а со место на живеење во Пробиштип исчезнала. stip policija

Излегла од дома со изговор дека ќе оди на работа, а потоа и се загубила трагата. нејзината две години помлада сестра пријавила во СВР Штип вчера во 15.45 часот.

Исчезнатата Е.М. (27) не се вратила во својот дом во Пробиштип до моментот на пријавувањето, а претходно блиските мислеле дека е на работа. Полицијата вели дека работи на пронаоѓање на исчезнатата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1