Македонка ограбила црква на Златибор, тврди српската полиција


policija srbijaПолицијата на Златибор уапси државјанка на Македонија З.Т. (44) од Охрид поради сомневање дека од црква украла предмети во вредност од околу 60.000 динари, јави Танјуг.

Според полицијата, З.Т. од храмот Свето Преображение отуѓила Евангелие, икона, крст, сатенски прекривки, лажица за причест и кутија за темјан.

Осомничената била сместена во хотел на Златибор во чија соба биле пронајдени предметите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1