Македонски бизнисмен бил спонзор на Сораја


Македонскиот бизнисмен Чедо К (38) наводно со месеци бил во врска со познатата српска старлета Сораја, и во меѓувреме ја финансираше нејзината гардероба, патувања, автомобили, но и нејзината хуманитарна работа.soraja

Како што објавија српските медиуми, таа од Чедо добила повеќе патувања, скапоцен џип, отмен мобилен телефон и еден тон гардероба, а особено е интересно што за време на минатогодишните поплави тој богаташ финансирал два камиона хуманитарна помош на кои го пишувало нејзиното име, за медиумите да ја претстават старлетата како голем хуманитарец.

Нормално Чедо не сакал да потврди, ниту да демантира дали бил нејзиниот спонзор за време на тајната врска од девет месеци, додека Сораја била недостапна за коментар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1