Mакедонскиот судија Ставрев ќе му суди на Јуве


Македонскиот судија, Александар Ставрев ќе ја дели правдата на натпреварот од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Нордсјеланд, информира македонскиот портал 24 фудбал.

Нашиот најдобар судија, Александар Ставрев ќе му суди на Јувентус , а оваа сезона го судеше и натпреварот помеѓу БАТЕ Борисов и Баерн Минхен. Судиската организација при УЕФА е многу задоволна од перформансите на македонскиот судија па се почесто го назначува на големите натпревари.

Линиски судии ќе бидат Дејан Костадинов и Душко Милошевски, дополнителни помошни судии се Димитар Мечкаровски и Горан Спиркоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1