Македонското знаме се палеше во живо на телевизија (ВИДЕО)


Пресудите за Диво Насеље предизвикаа серија реакции во Косово.

Навивачи од навивачката група „соколи“ од косовскиот град Гњилане го запалија македонското знаме пеејќи песни со навредлива содржина за Македонија и извикувајќи пароли „Голема Албанија“


Вечерта слична ситуација и во Пеќ. Група граѓани заедно со семејството на еден од осудените протестираа во градот и го запалија македонското знаме извикувајќи пароли против Али Ахмети и Македонија. Интересно, целиот протест и чинот на палење на знамето беше пренесуван во живо на една косовска телевизија.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1