Малку дожд, малку ветер, малку сонце – Времето денес


sun+and+rainМетеоролозите за утре најавуваат слаб дожд во утринските часови.

Во понеделник во утринските часови врнежите од дожд ќе престануваат. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 35 км/ч. Утринските температури од 3°C до 9°C, а дневните температури ќе се движат од 5°C до 14°C.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1