МАРАТОНСКИ ПРЕГОВОРИ: Се уште траат преговорите во Пржино


Започнаа попладнево но се уште траат преговорите во Пржино. Повеќе од пет часа претставниците на политичките партии и еврокомесарот Јоханес Хан се обидуваат да ги усогласат своите ставови за датумот на изборите, за реформите во медиумите и за начинот на прочистување на избирачкиот список.

gruevski4356

Според информациите засега не е постигнат никаков напредок по ниту едно прашање.

Јоханес Хан си заминува од земјава со авионски лет во шест часот изутрина. Ќе има ли договор до тогаш, се уште е неизвесно

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1