Марк Закерберг е бизнисменот со најмногу загубено богатсво во 2018


Според еден од најпознатите светски магазини, Форбс, Марк Закерберг во 2018 година, загубил неверојатни 18,7 милијарди долари поради скандалите кои што се случија во неговата компанија.

Директорот на Амазон, Џеф Безос го зголеми своето богатсво за 27,9 милијарди долари. Јапонскиот милијардер Ташади Јанаји, исто така имаше успешна година, па тој го зголеми своето богатсво за 7 милијарди долари, следува извршниот директор на компанијата Лукиол, Вагит Алекперов, кој го зголемил своето богатство за 4,6 милијарди долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1