Масло од Канабис излечи смртно болен пациент во Хрватска (Видео)


Борбата за потполна легализација на канабисот секојдневно освојува се поголема јавна подршка, а доказ за тоа е се поголемото медицинско следење на тематиката.konop marihuana maslo

Во емисијата “Проверено” на Хрватската телевизија Нова неодамна е објавен прилог од човек кој одлучил после хемотерапија да почне со користење на канабисово масло и го искашлал канцерот.

Дали е време сериозно да се размилува на оваа тема и сериозно да се преземат конкретни мерки за да се помогне на луѓето кои навистина се во тешка здраствена состојба, не само од канцер и од многу други тешки не излечиви болести.

Повеќе на – БабинЛек.ком

Погледнте ја емисијата:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1