Хакирани се 5 милиони адреси на “Gmail”… Проверете дали Вашата адреса е хакирана!


Речиси 5 милиони адреси и лозинки денес беа откриени на руски форум. Админите на форумот ги отстраниле лозинките од документот, но таму сè уште стојат корисничките имиња на оние кои биле хакирани.

20131214-so-novata-promena-na-gmail-lugjeto-kje-znaat-deka-ste-ja-prochitale-nivnata-poraka-m
За среќа, постои начин на кој може да проверите дали Вашата адреса била хакирана. Одете ОВДЕ и внесете ја Вашата адреса. Доколку не сакате да внесувате адреса на страница која не Ви е позната, едноставно променете ја лозинката.

Според „Дејли дот“, одговорни лица од „Гугл“ објавиле дека голем дел од податоците се застарени, а корисникот кој ги објавил податоците тврди дека приближно 60% од лозинките се нови.

Fakulteti.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1