Масонски поздрав помеѓу Кралицата Елизабета и Анџелина Џоли (Фото)


Kралицата Елизабета II ја прогласи Анџелина Џоли за почесна дама за нејзината хуманитарна работа против сексуалното насилство во воените зони и нејзината вклученост во британската надворешна политика. Џоли беше одликувана лично од кралицата за време на приватна средба во Бакингамската палата. Но она што беше најинтересно од оваа средба е масонскиот поздрав помеѓу двете дами. Токму за ова ракување изминатите денови можевме да се изначитаме илјадници коментари на друштвените мрежи.

10335079795437e7056b547133139845_orig

masonski-pozdrav-foto-youtube-1387217546-413179 masoni-pozdrav

На средбата во палатата Џоли ја придружувале Бред Пит и нивните деца, но тие не се вклучени во официјалните фотографии.Во јуни годинава славната актерка и амбасадорка на канцеларијата на високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации (УНХЦР) и британскиот министер за надворешни работи, Вилијам Хејг, беа домаќини на четиридневен самит во Лондон за запирање на сексуалното насилство за време на војна.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1