Маврово: Прво видео од снегот


Иако календарски само што започна есента, вчера заврна првиот снег на планините, а веќе денес на Маврово и Попова Шапка е измерена снежна покривка од неколку сантиметри.

на социјалните мрежи граѓаните објавуваат фотографии и видеа од зимската идила во македонските ски центри, а еве како денес навистина изгледа Маврово.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1