Mаж и жена паднале во провалија на Водно (ФОТО)


Екипа на бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје, вчеравечер изврши успешна интервенција за спасување маж и жена кои паднале во провалија на падините на планината Водно, во близина на локалитетот Марково Крувче, кај новотрасираниот пат, пишува Курир

Фото - Курир.мк

Фото – Курир.мк

Екипата на БППЗ составена од шест пожарникари и предводена од командантот на првата чета Сретко Цимевски, на терен успешно интервенираше со техничка опрема соодветна за интервенции при вакви несреќни случаи.

Интервенирано е на непристапен терен на длабочина од 50 до 100 метри.

Интервенцијата започнала веднаш по примената дојава од страна на машкото лице околу 19:20 часот и успешно е завршена во 22:15 часот.

Фото - Курир.мк

Фото – Курир.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1