Мажот и ја земал заштедата: Го убила, исечкала, а остатоците ги варела во лонец


Полицијата од Чиле ја уапсила Росана Андреу Валдес како главна осомничена. 

ubila-mazТаа целосно полудела откако открила дека нејзиниот 44-годишен сопруг, Клаудио Андрес Мунос и ја украл заштедата од околу 9.000 долари која ја собирала со години.

Бесната Роксана (38) најпрво го застрелала со куршум во градите, а потоа неговото тело со кујнски нож го исечкала на парчиња па неколку часа ги варела во лонец.

Сварените делови од телото потоа ги “подготвила” во пластични кеси и ги сместила во автомобилот. По ова и’ се предала на полицијата и го признала тешкиот злочин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1