Меѓу загинатите во несреќата во Бугарија има и двајца полицајци


Меѓу 44-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија има и двајца полицајци, дознава Алсат од извори во полицијата.

Според информациите од членовите на семејството, станува збор за Енис Раманоски, заменик командир на полицијата во Дебар и Саде Мустафоски, полициски службеник на граничниот премин „Блато“ со Република Албанија.

Членовите на семејството објавија фотографии на социјалните мрежи со кои потврдуваат дека меѓу жртвите во трагедијата на 23 ноември се и Мустафоски и Раманоски.

Информацијата ја потврдија и полициски извори, кои додадоа дека треба да се очекува вештачењето на бугарските власти за официјална потврда.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1