,,Ме утепа промаја од отворените врати на ЕУ,, – најдобри МАК твитови за 2012


Во петокот во просториите на МКЦ Blogirame.mk доделуваше награди за најдобрите македонските блогери и твитерџии. За најдобар твит во 2012-та година беше избран твитот “Слободно може да се заебавате на моја сметка, блокирана ми е”. Еве кои твитови се пласираа во топ 5 за 2012.

1. Слободно може да се заебавате на моја сметка, блокирана ми е
2. Ме уби промаја од ова отворените врати на ЕУ
3. Мене ме плаши каде се другите 12 Бокија
4. Ех да беше жена, деснава
5. И кој е тој Усул бе, мајка ми стално што ме тера да пијам со него

На овој линк може да ја погледнете листата на наградени твитерџии и блогери…

Fakulteti.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1