Медицинска сестра од Битола фатена како краде


Медицинската сестра Ј.Х.П.(32) од Битола била фатена како краде и ја злоупотребува својата службена положба.lekar lisici

 

Во ноември и декември 2014 година, во Клиничка болница во Битола – Одделение за физикална медицина и рехабилитација таа на 10 лица од Битола на кои им биле препишани физикални терапии им изготвила 10 пресметки во износ од 350 денари, а во компјутерската евиденција ги внела на износ од 40 денари за разликата од 3.100 денари ги присвоила за себе.

 СВР Битола поднесе кривична пријава против неа за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1