ФОТО: Загина позната адвокатка – и поставиле бомба на вратата од кацеларијата во Бихаќ


Бомба поставена на влезната врата од канцеларијата на познатата адвокатката Јасмина Коричиќ утрово експлодирала кога таа се обидела да влезе во својата адвокатска канцреларија во Бихаќ, БиХ, извести Аваз.

Бомбата, според полицијата не била активирана од далечински уред, туку била врзана за вратата. Адвокатката починала на лице место.avaz-2_thumb_medium500_378

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1