Гинеколог од пеколот: Мртов пијан сакал на сила да изврши абортус на трудница


54-годишниот Братислав Тодоровиќ, гинеколог во болницата во Ниш се обидел „мртов пијан“ со 2.009 промили алкохол во крвта со сила да изврши абортус на една трудница. okoprkgpothpor

Кога вработените и обезбедувањето го спречиле во таа намера, им се свртил на нив и почнал физички да се пресметува. Интервенирала полицијата, па против овој доктор е поднесена кривична пријава поради нарушување на јавен ред и мир, а болницата ќе му поднесе прива поради тешки повреди на работната должност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1