Меган има маки- повторно го прекрши протоколот и ја налути кралицата која седеше до неа (ФОТО)


Новата принцеза во кралското семејство Меган Маркл повторно го прекрши кралскиот протокол додека заедно со сопругот принцот Хари и кралицата Елизабета II присуствуваа на свеченост во Бакингемската палата.

Имено Меган се најде на мета откако за време на церемонијата на млади лидери од целиот свет ги прекрсти нозете на погрешен начин.

Меган на почетокот не седна како што седи кралското семејство, но кога тоа го сфати веднаш ја исправи грешката.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1