Мицкоски бара одговорност од власта за аферата „Мафија“


Не може најбараните светски криминалци да добиваат пасоши во Македонија а за тоа Заев и Спасовски да не знаат ништо. Опозицискиот лидер Мицкоски бара одговорност од владата за аферата Мафија.

Мицкоски вели дека оваа афера ќе биде една од првите кои ќе ја расветли неговата партија по промената на власта.

Мицкоски аферата Мафија ја објави вчера на брифинг со новинарите. Тврди дека партијата поседува информации за издадени повеќе од 200 пасоши на лица од балканското подземје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1