Мицкоски: Изминатава година беше на порази, оваа ќе биде на победи


Човек кога е среќен е најзадоволен. Ова го вели опозицискиот лидер Мицкоски, посакувајќи среќа, здравје, бериќет за сите граѓани.

Според него, изминатата година била година на порази, а оваа ќе биде година на победи.

Тој откри и дека оваа година паричката за големиот празник Бадник вчера се паднала кај неговата сопруга.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1