Мигрант избоден со нож на железничка во Белград


Мигрант на возраст од 25 години е повреден во тепачка на автобуската станица во Белград, што се случи денеска напладне. Со рана во стомакот тој бил пренесен во Клиничкиот центар во Земун, јави РТС.rajna-ristic-sin-nenad-ristic-dijagnoza-smrt-vozac-hitna-pomoc-1341603383-182591

Во тепачката била вмешана групи мигранти, а едено засега непознато лице со нож го избодело 25-годишниот мигрант од Авганистан. Полицијата соопшти дека трага по осомничените, но не посочи дали и напаѓачот е мигрант.

– Момчето има посекотини, најверојатно од нож, на левата страна на стомакот и тапи повреди на главата. Во стабилна и свесна состојба беше однесен во Клиничката болница во Земун – изјавила портпаролката на Брзата помош Нада Мацура за РТС.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1