Мијалков и викендов ќе го помине во Шутка – одлука за притворот во понеделник


Поранешниот директор на бирото за јавна безбедност, Сашо Мијалков, и викендов ќе го помине во затворот Шутка бидејќи се уште нема одлука за притворот. 

Судијката Весна Димишкова денеска не донела олдука бидејки предлогот на СЈО за укинување на притворот и определување домашен притвор биле некомплетни и го вратила во обвинителстовто на дополнување.

– „Од страна на судија на претходна постапка е утврдено дека истиот не е компелетен и е вратен на доуредување кај најдлежниот обвинител, а по добиен уреден предлог судот веднаш ќе донесе решение“.

Во понедлник Судот треба да ја донесе одлуката за Мијалков.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1