Министерката Јанкуловска сама го месеше лепчето со паричка (Фото)


Лепче со паричка in progress – напиша Јанкуловска под фотографијата која ја сподели на „Фејсбук”.

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска е постојано активна на социјалните мрежи. Неодамна таа се пофали и со кратката посета на Кокино, а во процесот на подготовка за Бадник и празничната вечера, покрај традиционалното лепче со паричка, таа самата собра и бадникови гранчиња.

minister-610x400

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1