Министерот за информатика се пофали – ги пробал Google наочарите (Фото)


ivo ivanovski i google glass1

Министерот за информатика на Македонија Иво Ивановски се воодушевил од Google наочарите и ги информира следбениците на фејсбук дека овие наочари се невeројатни и ќе го променат начинот на кој комуницираме.

На неговиот фејс профил се пофали дека имал можност да ги проба додека бил во официјална посета на Google и вели

,,Прво искуство со Google Glass наочарите при официјалната посета на Google. Фантастичен уред со неверојатни можности што ќе го промени начинот на кој се информираме и комуницираме.,,
Не доцниме многу зад светот – само некои 2 години нели 🙂 со оглед на фактот дека министерот Ивановски веројатно е првиот, или ако не првиот тогаш еден од ретките македонци кои имале можност да ги пробаат овие наочари.
ivo ivanovski i google glass
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1