Мислеле дека е вонземјанин – нема да погодите што е ова суштество (Фото)


Граѓаните на Јужна Африка пронашле чудно суштество за кое мислеле дека е вонземјанин. суштеството го пронашол 17 год син на локален ренџер и веднаш го повикал таткото и соседите.

r-ALIEN-CREATURE-large570Левелин Диксон, ренџер од Националниот парк го фотографирал мртвото суштество во одморалиштето Nature’s Valley. А телото веднаш го прегледал и ветеринар кои извршил обдукција.

„Секој може да види дека се работи за бебе на мајмун павијан, но премногу е изобличено“, заклучила ветеринарката, д-р Магдалена Браум, од ветеринарната клиники The Crags, пишува Huffington Post.

Иако телото не потсетува многу на павијан, Браум објаснува дека ова е поради неговата разобличеност, бидејќи мајката најверојатно го носела некое време со себе. Познато е дека мајките на павијаните ги носат наоколу своите мртви новороденчиња дури и во период од 2 до 4 недели, вели ветеринарката.

o-ALIEN-CREATURE-570

o-ALIEN-CREATURE-5701

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1