Гори авион на лондонскиот аеродром Хитроу (Видео)


etiopija

Сите писти на најголемиот лондонски аеродром Хитроу се затворени откако пред малку изби пожар во авионот на Етиопија ерлајнс.

Се уште нема информации за причините зошто се запалил авионот Боинг 787 Дримлајнер. Според неофицијалните информации, немало патници во авионот.

Авионот бил паркиран во моментот кога се запалил. Веднаш интервенирале пожарникарите кои успеале да го совладаат пожарот, а според медиумите штетите на авионот се видливи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1