Голема железничка несреќа во Париз – најмалку 8 мртви (Видео)


766983-france-train-derailmentНајмалку осум луѓе загинаа во железничка несреќа во близина на Париз, пишува весникот „Паризиен”. Несреќата се случила на самата железничка станица Bretigny-sur-Orge.

„Возот пристигнал на станицата од Лимож со голема брзина. Се раздвоил на два дела од неразјаснети причини. Дел од возот продолжи да се движи, додека другиот дел останал на својата платформа”, јави полициски извор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1