Митко Чавков доби притвор


Екс директорот на БЈБ, Митко Чавков и Оливер Радулов добија притвор по завршување на распитот кај судија на претходна постапка, јави Канал 5 повикувајќи се на неофицијални информации од свои извори. Според Канал 5 решението за притвор на Чавков се уште не е изготвено.
Претходно притвор доби и оперскиот певец Игор Дурловски. Освен за него нема официјална потврда за притворите на Чавков и Радулов.
Она што се знае е дека нема куќен притвор за пратеничката Жаклина Пешевска бидејќи таа има пратенички имунитет. За неа ќе треба да одлучува мандатно – имунитетната комисија на Собранието.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1