Блокада на Скопје: Запрен сообраќајот на раскрсницата кај Мавровка, Кисела Вода и Порта Влае


Блокада низ цело Скопје. Запрен сообраќајот на раскрсницата кај Мавровка, Кисела Вода и Порта Влае. Упадот на полицијата во домовите на пратениците и организаторите на Иницијативата „За заедничка Македонија“, ги изреволтира граѓаните кои ги блокираа крстосниците во главниот град.

Блокирана е крстосницата кај Мавровка, спроти Основниот суд каде во моментов се уште траат протестите. По блокадата на раскрсницата кај Мавровка, во моментов е блокиран и сообраќајот кон Кисела Вода со блокада на раскрсницата кај Тутунскиот комбинат. Исто така, сообраќајот е запрен и кон Ѓорче Петров кај Порта Влае.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1