Мицкоски во „Само вистина“: Ми беше жал кога го гледав насмеаното лице на Заев кога потпишува капитулација


Подготвуваме кривична пријава за сите потписници на ова капитулантско дело, изјави вечерва лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Само вистина“. Мицкоски во неговото интервју зборуваше за договорот со Грција, кој го нарекува капитулански за Македонија и дека ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува и на следната седица за овој договор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1