Млад брачен пар и нивното бебе загинале – над нив паднал бетон од подвозник во Вашингтон


Трагедијата се случила во понеделникот во Вашингтон, а бетонското парче од мостот кој паднал на нивниот автомобил тежела неколку тони.

Мајка, татко и нивниот 8-месечен син загинале кога поминувале под мостот.family2

Над нив паднало 15 метарско  бетонско парче и ги усмртило на лице место.

Ова става голема црна точка над безбедноста во државата, со оглед на тоа што никаде немало знак кој би ги предупредил минувачите дека нешто не било во ред со мостот.family

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1