29 годишен Скопјанец пронајден мртов во стан на негова пријателка


Млад скопјанец бил пронајден мртов, во стан во скопската населба Аеродром, информирше МВР.

„завчера во 15часот во СВР Скопје било прјавено дека во дом на своја пријателка на улица Водоча во Скопје бил пронајден починат И.Т.(29) од Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција“, соопшти МВР.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1