Млада девојка го фати крстот во Земун,а еве кому го посвети


Традиционално пливање по светиот крст годинава се одржа и во Земун, каде во ледените води на Дунав пливаа 243 лица, а најсреќна беше Јована Лепосавиќ од Белград.

Девојката има само 18 години, а Светиот Крст го посвети на своите другари кои се борат со рак.

И таа самата ја има победено болеста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1