Млада гостиварчанка паднала од прозорец од 4.кат


Вчера околу 17,45 часот било пријавено дека Н.Н.(31) од Гостивар паднала од прозорец од четвртиот кат на станот во кој престојувала на ул. „Мара Угринова“ во Гостивар.

Од паѓањето истата се здобила со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во гостиварската болница, итно била префрлена на скопските клиники.

Извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1