Малолетничка (14) од Карпош уценувана од соученик, спорните фотографии му ги пратила лани


Синоќа во 21,30 часот во ПС-Карпош, Л.А. пријавила дека на 04.11.2017 година околу 02,00 часот нејзината малолетна ќерка, и кажала дека нејзин соученик ја уценувал со фотографии кои ги направила во текот на 2016 година додека имала 13 години.

Истите пред околу една година му ги испратила на нејзин пријател со кого учела во основно училиште.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1