Многу лесно – а ќе имате богат појадок (Фото рецепт)


Потребно

Леб на кришки

1148900_722874907742812_1098561342_nСалама и кашкавал по избор

Домати

Јајце

рендан кашкавал

Павлака или мајонез – за мачкање на лепињата

Магданос за декорација

Наредете како на фотографијата – прелијте со изматени јајца потпечете неколку минути и готово е – Наздравје

1148900_722874907742812_1098561342_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1